5 hävitavat uskumust ja kuidas nendest üle saada

Kas oled kunagi näinud sõpra või lähedast, kes saboteerib oma edu? Otse loomulikult oleme. Sõbrana püüame neid aidata, kuid nad ei näe ega kuule oma ümbruses toimuvat ning jooksevad aeglustamata oma sihtmärgi suunas.

Kui sa ei usu, et võid teenida üle 50 000 euro aastas, siis sa ilmselt ei teenigi. Sa lükkad tagasi kõik võimalused, sest need tunduvad liiga head, et tõsi olla. Seetõttu  lähevad sinust mööda sa ka kõik õnnelikud juhused, mis sind kaasa aitaksid, kuna sa lihtsalt ei ole nende tulekuks valmis. Kui aus olla, siis sa isegi ei otsi neid.

Sa ei pruugi ilmtingimata kogu ülejäänud eluks sinna paigale tammuma jääda. Olukorrad muutuvad, kuid see muutus peab algama sinust enesest.

1. Ma pole piisavalt hea.
Minul on unistusi. Sinul on unistusi. Meil kõigil on unistusi, aga miski hoiab meid alati tagasi. Kui see pole raha, ressursid või oskused, siis on see hirm, et pole piisavalt hea. Elu pole alati lill. Mõnikord võid end halvasti tunda ka siis, kui teised peavad sind edukaks. Ja teinekord leiad, et oled tasemel siis, kui kõik teised peavad sind peast põrunuks.

2. Ma pole seda väärt.
Suur osa enesesabotaažist tuleneb just sellest uskumusest. Sinu uskumused mõjuvad ja võivad sind viia tähtaegadest mittekinnipidamiseni ning oluliste eesmärkide osas mööda panemiseni.

3. Ma ei suuda seda teha.
Kui tihti sa seda oled kuulnud?

4. Ma olen üksi.
Mõnikord mõtled, et kõik on sinu vastu. Vaatad, kuidas mõnel sujub kõik kergesti ja kuidas nad õnnestuvad igas asjas. Me elame kultuuris, kus kõik peaksid olema kogu aeg rõõmsad ning lõbusad. See pole aga reaalne. Kui me siis üritame maha suruda oma negatiivsust, siis ei lähe asjad kõige paremini.

5. Aga kui …
Aga kui internet kaob ja mu firma koduleht kaob? Aga kui see või teine juhtub ning mu pingutused on olnud tühised? Sa ei jäta endale just kuigipalju valikuvõimalusi, kui sa kogu aeg kardad kõige halvemat.

Kuidas nendest hävitavatest uskumustest üle saada.
Kahjuks pole selleks lihtsat meetodit ja kahjuks pole see kerge. Aga tea, et see pole sugugi võimatu, kui sa oled otsustanud muutuda. Lahenduse võti peitub sõnas „tasapisi“. Pea meeles, et sa ei pea kiirustama.
Sageli me üritame sõdida selle vastu, kes me oleme ja mida me oleme või siis ei ole saavutanud. Ja kõik ainult sellepärast, et ühiskond arvab nii.
Sa oled see, kes sa oled.
Sa pead ennast aktsepteerima ja endale andestama.

Allikas

Advertisements

1 kommentaar

Filed under Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Psühholoogiline abi

One response to “5 hävitavat uskumust ja kuidas nendest üle saada

  1. Need 5 nö. uskumust on tegelikult üsna suur probleem. Tänapäeval tuleb sellist “mahategevat” infot küll igast kandist.. Siiski on võimalik neist tundeist üle saada, kui väga tahata ja uskuda.. tean omadest kogemustest 🙂

    Väga huvitav blogi.. tubli töö 🙂
    Jõudu ja edu!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s