Millal tead, et on aeg leida uus töö

Leidub häid töökohti ja halbu töökohti. Nii mõnigi meist aktsepteerib kui heaga tuleb ka veidi halba, kuid kui asjad muutuvad jubedaks, siis on aeg olukorda muuta.

1. Sa oled õnnetu.
Maailmas on piisavalt õnnetuid inimesi ja selleks on vähemalt miljon erinevat põhjust. Kui su töö imeb kogu hea su elust ning teeb su elu lausa haletsusväärseks, siis on aeg asjad kokku pakkida ja edasi liikuda. Töö pole alati lillepidu, kuid igal asjal on piirid.

2. Sa ei taha tööle minna.
Kui antaks valida, siis enamik inimesi ei käiks iga päev tööl. See on täiesti mõistetav ja normaalne. Kuidas sa tunned end hommikul ärgates? Väsinud – ok, hirmunud ja stressis – halb.

3. See mõjutab su tervist.
Kui töötad asbestiga või kaevanduses, siis su töö mõjutab su tervist. Kui aga istud kontorilaua taga ega tööta kantserogeensete ainetega, siis ei tähenda see, et see ei mõjutaks su tervist. Krooniline stress mõjub tervisele väga ohtlikult.

4. See varastab su unistused.
Kui leiad end jätkuvalt töökohal, mida vihkad, siis on aeg üles ärgata. Võib-olla oled liiga laisk, et uut otsida. Võib-olla oled liiga mures tööturu olukorra pärast. Võib-olla pole sul piisavalt julgust see samm ette võtta. Mis iganes see ka ei oleks, muuda seda! Ära loobu oma unistustest. Mitte kunagi! Sa peaksid osa oma ajast pühendama uue töö otsimiseks.

5. Sul pole kasvuruumi.
Me kõik püüdleme paremuse poole. Igaüks peaks panustama isiklikule arengule. Kui su töö surub sind alla, siis on aeg lahkuda. Kui sa leiad, et vaatamata sinu pingutustele ja tulemustele ei liigu sa oma praeguselt ametikohalt edasi , siis kaalu lahkumist.

6. Sa tead, et see on vale töö.
Kui sa õppimise ajal töötasid jäätisemüüjana või Hessburgeris, siis sa teadsid, et see on ajutine. Kui me aga teeme 8 tundi päevas, 40 tundi nädalas valet tööd, siis on aeg tegutseda. Võib-olla sa leiad õige töö alles 15 aasta pärast, kuid sa pead otsima, milline on see töö, mis sind õnnelikuks teeb.

7. See ei vasta väärtushinnangutele.
Üks asi on teha tööd, mis sulle ei meeldi, vaid raha pärast. Teine asi on, kui teed tööd, mis ei ole kooskõlas sinu väärtushinnagute või moraalinormidega. (Nt. reklaamitöö, mis sinu jaoks võib olla puhas valetamine.)

8. See on täielik aja raiskamine.
Aeg on kõige väärtuslikum ressurss. Jah, loomulikult peame me raha teenimiseks tööd tegema, ja loomulikult kulutame selleks aega. Kui aga teeme tööd vaid raha saamiseks, siis on see raiskamine. Mine ja otsi töö, mis tähendab sinu jaoks rohkem. Ole erinev, ole julge, paista silma!

Vahet pole, mispärast sa oma töökohal õnnetu oled – tee midagi. Ära räägi töötute suurest arvust või turvalisest töökohast. Su igapäevane heaolu on rohkem väärt.

Leia endale töö, mida sa tahad teha!

Allikas

Advertisements

1 kommentaar

Filed under Nõuanded, Tööhõive, Tööotsing

One response to “Millal tead, et on aeg leida uus töö

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s