10 viisi töö- ja pereelu ühitamiseks

Kui sa töötad kodus, siis on raske tõmmata piiri töö- ja pereelu vahel. Toome mõned nõuanded, kuidas probleemi lahendada.

1. Vähenda kiusatusi. Ära käi nii tihti köögi vahet, ära pane telekat mängima, ära hakka koristama või pesu pesema.

2. Tea, millal lõpetada töötamine. Töötades kodus ei pea sa minema kaugele, kui tahad lõpetada oma tööülesandeid. Kui lõpetad töö, siis lõpeta see ka tegelikult – sulge oma töötoa uks või pane arvuti selleks õhtuks kinni, et perele keskenduda.

3. Ära lõunata oma töölaua taga. Kui sa teed lõunapause, siis mine oma laua tagant mujale sööma. Kui viibid mõnes teises toas, siis aitab see su mõtetel selgineda.

4. Võta regulaarsed kohtumised abikaasa ja lastega spetsiaalselt päevakavasse. Nii teavad kõik pereliikmed, et on üks päev/hommik/pärastlõuna, mil nad saavad üksteisega koos olla.

5. Võta vähemalt üks päev kuus vabaks. Iga kuu alguses otsusta, millisel päeval sa ei lähe tööle. Siis võid lugeda raamatut, vaadata kinos filmi või lihtsalt minna jalutama. See vaba päev aitab sul teha ülejäänud kuu aega tõhusat tööd.

6. Tee nimekiri tegevustest, mida oled alati tahtnud teha ja hakka neid siis tegema. Tutvu oma linna, valla või maakonna vaatamisväärsuste ja lähiaja üritustega. Eesmärgiks on laiendada silmaringi ja vältida olukorda, kus su töö on su elu.

7. Kasuta oma töötuba vaid tööga seotud tegevusteks. Selle asemel, et lugeda oma lemmikajakirja või –raamatut oma kontoris, mine ja loe seda kuskil mujal. See aitab sul säilitada töötuba tööasjade jaoks ja kogu ülejäänud osa kodust su isiklikuks eluks.

8. Ära kasuta tööasjade ajamiseks teisi tube. Kui sul on lemmiktool, millel istud ja vaatad telekat, siis ära kasuta seda töö tegemiseks. Sest kui kasutad, siis mõne aja pärast ei suuda sa seal enam lõdvestuda ja oma mõtteid tööst eemal hoida.

9. Kaasa oma abikaasa ettevõtlusesse. Isegi kui te töötate erinevatel elualadel, on hea kui saad kelleltki teiselt hinnangu oma tööle. Su abikaasa võib pakkuda lahenduse probleemile, mis on vaevanud sind päevi. Samuti viriseb ta tunduvalt vähem tööle kulutatud ületundide pärast kui mõistab, mida sa teed.

10. Kui te töötate abikaasaga koos, siis vältige tööst rääkimist töövälisel ajal. Vaid need perekonnad suudavad edukalt ühitada oma töö- ja pereelu, kes suudavad vältida tööle mõtlemist ja rääkimist peale tööaega.

Allikas

Loe ka seda artiklit töö- ja pereelu ühitamisest.

Advertisements

1 kommentaar

Filed under Eesmärgid, Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Töö- ja pereelu

One response to “10 viisi töö- ja pereelu ühitamiseks

  1. Hello to every body, it’s my first visit of this webpage; this website consists of
    amazing and truly excellent information designed
    for readers.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s