Ettevõtja test

See test aitab sul otsustada, kas sul on piisavalt ettevõtlikku vaimu, et olla edukas ettevõtja.

On kahte sorti inimesi:

– ettevõtjad – nad kasutavad teiste inimeste arengut, et ise areneda ja muutuda paremaks kõiges, mida nad teevad;

– kuutõbised – nad kritiseerivad teisi igal võimalikul viisil, sest neile meeldib teiste edu takistada.

Hinda end alljärgnevate omaduste järgi ühest viieni:

1 = absoluutselt mitte mingil juhul

2 = mingil määral

3 = umbes nii jah

4 = kohe üsna väga

5 = 101%

Oivalisus: Sa võrdled ennast parimatega: vaatad, õpid ja teed enese-hindamise (SWOT analüüsi, kus hindad oma tugevusi, nõrkusi, võimalusi ja ohte). Järgmised tegevused sõltuvad analüüsi tulemustest.

Väledus: Hoiad oma silmad lahti uute võimaluste leidmiseks. Sa üritad igal pool leida inspiratsiooni. Sa oled uudishimulik ja sulle meeldib näha uusi asju ning kohtuda uute inimestega, sest sa õpid nendelt.

Visadus: Sa oled see, kes läheb ja võtab. Su päevad on sageli pikad ja nii mõnigi peab sind töönarkomaaniks. Sõbrad tunnustavad su kirge ja ebaõnnestumine paneb sind pigem üritama rohkem.

Leidlikkus: Sa oled loov. Sa üritad igas olukorras leida parima lahenduse ja sa võtad kriisiolukordi kui väärtuslikke õppetunde. Sa hoolitsed oma loovuse eest, kuna tead, et see on parim viis hoida end vormis.

Vastupidavus: Sa tead, et edu ei tule üleöö ja et see nõuab pikaajalist ja pidevat harjutamist. Sa oled õppinud, et tänane tagasilükkamine viib sageli homse võiduni, mistõttu sa rühid kindlalt eesmärgi suunas.

Plaanimine: Alati kui pead mõnda ülesannet täitma, siis alustad strateegia kavandamisega, et täita ülesanne võimalikult tõhusalt. Sõltuvalt ülesande keerulikkusest on sul plaan kas paberil või su peas, aga see on alati olemas.

Optimism: Sa tead, et plaanid ei lähe alati nii nagu oled tahtnud. Seetõttu on sul ka tagavaraplaanid (plaan B ja plaan C), et tagada soovitud arengu jätkumine. „Loobumine“ ei kuulu sinu sõnavara hulka.

Jõupingutus: Sa oled kõva töötegija. Neid päevi, mil sul pole midagi teha, on vähe ja harvalt. Sulle meeldib olla tootlik ja sa oled oma töö suhtes kirglik. Sa oled ülipüüdlik.

Õilis: Projektid, millesse oled kaasatud, on suunatud teiste inimeste heaolule. Ja kui ka ei ole, siis hoolitsed sa selle eest, et nad vähemalt ei kahjustaks kedagi. Sa tahad, et su töö on tulemuslik, kuid sa hindad ka puhast südametunnistust.

Ahvatlus: Oma seisukohtade selgeks tegemine on oluline, mistõttu sa oled õppinud teisi veenma selles, et sinu eesmärgid on püüdlemist väärt. Sa oled uhke oma saavutuste üle, kuid oled avatud ka konstuktiivsele kriitikale.

Unikaalsus: Kas tegemist on su toote või teenuse omaduse, töö kvaliteedi, sellega kuidas end üleval pead, kuidas pöördud teiste poole või millegi muuga, miski sinus tõstab sind esile ja teised märkavad seda kohe.

Usaldusväärsus: See on läbipaistev maailm. Kõik, mida sa teed, jõuab varsti kõigi kõrvu. Seda teades hoolitsed sa oma hea nime eest. Sa järgid tähtaegu, teed kvaliteetset tööd ja sailitad oma asjaajamistes mõõdukuse.

Punktid:

50-60: Sul on tugev ettevõtlik vaim. Sa tead hästi oma omadusi, sulle ei meeldi kui sind mikrojuhitakse ja sa leiad inspiratsiooni paljudest asjadest, mis aitavad sul teel püsida ja kasvada.

40-49: Sa liigud kindlalt oma teel. Sa vajad julgustust ja võiksid otsida omale mentori, kes aitaks sul arendada ettevõtlikku meelt.

30-39: Sa oled küllaltki rahul oma olukorraga. Selles pole midagi valesti. Sa pead lihtsalt arvestama, et teised võivad karjääriredelil sinust mööda minna.

20-29: Sinus on kalduvust mõelda nendest halvasti, kes arenevad kiiresti ja kes on edukamad kui sina. Sa süüdistad kõiges teisi ja leiad, et maailm on sulle võlgu.

alla 20: Sa pead tõsiselt üritama väljuda oma kuutõbise rollist. Sa näed maailma ebaõiglasena ning oled loobunud isegi üritamast. See, et teiste pingutused viivad neid sinust mööda, teeb sind negatiivseks.

Allikas

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Ettevõtluse arendamine, Test

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s