Kuidas õnnelik olla – osa 2

1. Kõik see möödub. Kui juhtub midagi halba ja sul on raske seda kõike aktsepteerida, siis mõtle: „Ka see möödub ükskord.“ Ja see möödubki.

2. Ole vabatahtlik. Kui sa annad teistele midagi, olgu see siis raha või asi, mida sa enam ei vaja või oma aega või armastust, siis sa muutud õnnelikumaks.

3. Järgi oma kirge. Kui sa teed seda, mida sulle meeldib teha (eriti elukutsena), siis oled äärmiselt õnnelik. Kui arvad, et see on võimatu, siis ära anna siiski alla. Teised on seda suutnud – ka sina suudad.

4. Mõtle oma saavutustele. Selle asemel, et mõelda kõigele sellele, mida sa pole teinud või milles oled ebaõnnestunud, mõtle hoopis sellele, mida oled saavutanud. Seda on palju rohkem kui arvata võisid.

5. Naera. Naermine teeb sind rõõmsamaks. Vaata naljakat filmi, räägi anekdoote.

6. Saa aru, et sa oled seda väärt. Sa oled väärt õnne. Nii mõnigi usub, et nad ei ole õnne väärt. See uskumus on sageli alateadlik. Kui ka sina usud nii, siis pead kõigepealt aru saama, et sa oled õnne väärt. Korda seda endale iga päev kui vaja.

7. Mine vooluga kaasa. Vooluga kaasa minnes oled sa täiesti keskendunud oma tegevusse ning unustad kogu ümbritseva maailma. See viib õnneni ning suurema produktiivsuseni.

8. Määra enda jaoks eesmärk. Liiga palju eesmärke viib ebaefektiivsuseni. Vali vaid 1 eesmärk ja ürita sellele keskenduda. Kui saavutad edu, siis oled ka õnnelikum.

9. Leia inspiratsioon. Leia aega selliste, raamatute või ajakirjade lugemiseks, mis räägivad edulugudest.

10. Tähista. Kui oled teinud midagi hästi, kui oled midagi saavutanud, kui tunned, et vajad, siis anna endale preemia. Tähista. Lõbutse.

Loe ka osa 1!

Allikas

Advertisements

1 kommentaar

Filed under Eesmärgid, Nõuanded, Psühholoogiline abi

One response to “Kuidas õnnelik olla – osa 2

  1. Pingback: Kuidas õnnelik olla – osa 3 | Tugi.ee blogi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s