Kuidas olla oma töödes-tegemistes produktiivsem

Kui järgid alltoodud juhtnööre ning hoiad distsipliini, siis saavutad oma päevade üle suurema kontrolli.

1. Otsusta, millal lõpetad tööpäeva. Otsusta, mis kell peaksid töölt lahkuma ja jää selle juurde. Pane endale tund enne lahkumist alarm, et sul oleks aega asju kokku tõmmata.

2. Homsed tegemised plaani täna. Pane eelmisel õhtul paika oma järgmise päeva tööd ja prioriteedid.

3. Määratle piirid. Kui lõpetad töö, siis lülita oma arvuti välja, kustuta tuled ning sule seejärel uks. Uuesti võid tööle minna alles järgmisel päeval.

4. Järgi magamamineku rutiine. Kaks-kolm tundi enne magama jäämist alusta magamamineku rutiinidega – ära räägi enam telefoniga, ära räägi enam tööasjadest, mine duši alla või vanni, joo tassike teed, loe midagi kerget, kirjuta oma päevikusse, lõpeta televiisori vaatamine, kustuta õigel ajal tuled.

5. Alusta oma päeva õigesti. Ärka õigel ajal. Tee hommikuvõimlemist või joogat 15-20 minutit (või mõnda muud trenni). Söö tervislik hommikusöök. Pane paika kogu eelseisva päeva eesmärgid ja tegevused (arvesta ka enda heaoluga).

6. Säilita oma piirid. Ära torma kohe tööle e-posti või uudiseid lugema. Sa jõuad seda teha kogu ülejäänud päeva. Võta aega enda jaoks – joo kohvi, täida oma päevikut, loe. Võta enda jaoks aega, enne kui alustad tööga.

7. Piira oma e-posti lugemise aega. Ürita mitte kohe tormata e-posti lugema. Või kui sind on ootamas mõni tähtis kiri, siis piira lugemise aega 15 minutiga. E-postiga tegelemine on metsik ajaröövel.

8. Piira oma uudiste lugemise ja sotsiaalsetes võrgustikes viibimise aega. See on teine ajaröövel, mis hoiab meid eemal olulisematest ülesannetest. Otsusta, millal sa loed uudiseid ja jälgi oma kava.

9. Alusta oma tööde nimekirjaga. Alusta koheselt eelmisel päeval tehtud tööde nimekirjaga.

10. Kontrolli end. Pane endale iga tunni või kahe tagant alarm, et tagada nimekirjas olevate tööde tegemine. Kui su tähelepanu ongi läinud millelegi muule, siis vähemalt ei kaota sa palju aega.

11. Tööta teemade kaupa. Ettevõtluses tuleb tegemist teha erinevate ülesannetega – töö klientidega, kirjutamistöö, turustamisega seotud töö jms. Grupeeri sellised tööd ja tööta ühe teemaga 2-3 tundi järjest.

12. Ole distsiplineeritud. Jälgi teemade kaupa töötamist. Oluline on, et säiliks tasakaal su töödes ja tegemistes.

Alati pole kerge järgida neid nõuandeid. Aeg lendab, erinevad ülesanded nõuavad su tähelepanu, tähtajad lähenevad … Kuid kui töötad eesmärgipäraselt ja jälgid distsipliini, siis on tunduvalt kergem oma ülesandeid täita.

Allikas

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Eesmärgid, Nõuanded

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s