Alustavate ettevõtjate 10 viga

Kahjuks ei ole ühtegi kindlat juhist, kuidas edukaks saada. Samas vigu, mida teha, on palju. Siin on toodud 10 enam levinud viga, mida alustavad ettevõtjad teevad:

1. Üksi alustamine. Ettevõtte loomine on raske, kui sellega on seotud vaid üks ettevõtja. Tõsi ta on, et ühe inimese firma, mis tegeleb avalike suhetega, kodulehtede tegemisega või konsultatsiooniga, nõuab väikest algkapitali ja kasvõi ühe töötaja palkamine võib ära süüa suure osa kasumist. Kliente huvitab eelkõige kvaliteetne teenus või toode ning pole oluline, kas see on tehtud allhankena või mitte.  Lahendus – vaata üle teenuste/toodete hinnad ja muuda need selliselt, et võid palgata ka teise inimese.  Nii vähendad riske.

2. Liiga paljudelt inimestelt nõu küsimine. Alati on kasulik saada kogenud ettevõtjatelt nõu. Kuid liiga paljude inimeste arvamused võivad venitada otsuste tegemist nii palju, et ettevõte ei jõuagi stardi-perioodist kaugemale. Lahendus – moodusta kindel nõustajate ring, kellelt saad vajadusel nõu küsida; firma igapäevane juhtimine aga võta enda peale.

3. Raiskad liiga palju aega toote arendamisele ja liiga vähe müügile. Kuigi on raske üles ehitada firmat ilma hea tooteta, võivad müügiga venitavad ettevõtjad kaotada oma kliendid sellistele konkurentidele, kes rõhuvad rohkem müügile.

4. Keskendud liiga väiksele turule. Nišiturule keskendumine on suur kiusatus. Aga sa pead arvestama, et kui su turg on liiga väike, siis saavad kliendid otsa. Lahendus – vali suurem turg, mis annab võimaluse haarata sealt suurem tükk isegi kui su ettevõte on sellel turul väike tegija.

5. Turule sisenemine ilma oma turustajata. Turule on kergem minna kui sul on seal juba agentide, vahendajate ja teiste edasimüüjate võrgustik. Moe-, toiduainetetööstuse-, meedia- ja teiste suuremate tööstuste firmad töötavad selliselt. Teenuseid pakkuvad firmad on seetõttu sageli hädas. Lahendus – tee nimekiri võimalikest soovitajatest enne oma firma alustamist ja küsi nendelt, kas nad oleksid nõus sind aitama.

6. Liiga suured kulud klientide püüdmiseks. Reklaamile kulutamine võib tuua palju kliente, kuid see on kindel raha raiskamine, kui su firma ei suuda muuta nad elu-aegseteks klientideks. Lahendus – testi, mõõda, testi uuesti; kui oled piisavalt testinud, siis on aeg otsustada, kuidas saaksid müüdud toodetest/teenustest rohkem raha, kui oled kulutanud reklaamile.

7. Liiga väike stardikapital. Paljud alustavad ettevõtted eeldavad, et neil peab olema piisavalt raha, et üürida ruumid, osta seadmed, … Tihti unustatakse, et maksta tuleb ka palgad, materjalid, kindlustus ja muud kulud ning seda kuni firmal tekib juba kasum. Lahendus – arvesta detailselt välja oma käivitamisperioodi kulud enne kui alustad tegevusega.

8. Liiga suur stardikapital. Ka liiga palju raha võib olla probleemiks. Liigselt rahastatud firmad kipuvad minema liiga suureks, nad palkavad liiga palju inimesi liiga kiiresti ja raiskavad raha erinevatele reklaamidele ning reklaamüritustele. Vahet pole kui palju oled kogunud stardikapitali – alati tuleb panna kõrvale mustadeks päevadeks.

9. Puudub äriplaan. Kuigi iga firma ei vaja ametlikku äriplaani, peaks alustav ettevõte, mis vajab stardikapitali ja rohkem kui aastat kasumisse jõudmiseks, panema paberile kui palju raha ja aega kulub eesmärgini jõudmiseks. Selleks tuleb läbi mõelda 3 aasta müük ning kajastada ka kasum ning kassavood.

10. Üle pingutatud äriplaan. Osa ettevõtjaid ei julge teha ühtegi otsust enne kui neil pole 100%-list kindlust, et nende plaan õnnestub. Arvestada tuleb, et äriplaan ei ole kristallkuul, mis suudab ennustada tulevikku. Mingil hetkel tuleb võtta risk ja teha esimene hüpe tundmatusse.

Allikas

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Eesmärgid, Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Raha, Turundus ja müük

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s