Soovitused alustavale ettevõtjale, osa 3

  1. Unista globaalselt, mõtle lokaalselt. Vahva on mõelda, et sul on kliente ka teisel pool piiri. Arvesta ainult, et su parimad ja pikaajalisemad kliendid asuvad su kodulinnas.
  2. Kas kliendil on alati õigus? Ei ole. Osad võivad olla lausa kahjulikud su firmale. Leia võimalus oma halbadest klientidest lahti saamiseks.
  3. Anna oma töötajatele töö, milles nad on edukad. Õpi tundma oma töötajaid. Sa pead välja nuputama, millist tööd neile pakkuda või milliseid vahendeid nad vajavad töö tegemiseks.
  4. Ole ligipääsetav. Alustava ettevõtte puhul toimub kõik imekiiresti – seetõttu pead olema seal (kontoris, kus ka su alluvad on).
  5. Tee nagu tahad, et teised teeks. Kui sa nõuad oma töötajatelt kindlaid asju (nt. tööaegadest kinni pidamine jms), siis pead ise eeskuju näitama.
  6. Keskendu peamistele asjadele, kuid ära lase sisse kirjavigu. Sa pead olema võimeline vaatama oma äri km kõrguselt. Aga kui oled seal kõrgel, siis tekivad väikesed vead, mis õõnestavad su usaldusväärsust. Nii näiteks peavad olema trükised täiesti veatud.
  7. Uuri kõiki müügikanaleid. Sa pead välja selgitama, kuidas tooted  jõuavad sinu valdkonnas turule. Võid müüa neid otse kliendile, kuid kasutada ka vahendajat.
  8. Neljakordselt raha, neljakordselt aega. Uus firma vajab asja teostamiseks neljakordselt raha ja neljakordselt aega. Seega tee oma plaanid vastavalt sellele reeglile, siis võid ehk ots otsaga kokku tulla.
  9. Luba vähem, tee rohkem. Üks asi on omada positiivset suhtumist, teine asi anda lubadusi, mida sa ei suuda pidada.
  10. Muretsemine on su kujutlusvõime väärkasutus. Sa pead leidma teise tee takistusest möödumiseks. Ja kui see ei tööta, siis uue tee jne. Igaüks võib muretseda. Sinu ülesanne on kasutada negatiivset emotsiooni probleemi lahendamiseks.

Väljavõtted G.L.Hoffmani raamatust „StartUp 100 Tips To Get Your Business Going“ on avaldatud autori loal.

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Eelarve, Eesmärgid, Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Raha, Turundus ja müük

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s