Kust inspiratsiooni leida? osa 3

1. Mängi. Kui sul on lapsed või loomad, siis kasuta juhust! Mängi legodega, pane kokku puzzlet, mängi lastega või õpeta oma koerale mõne uue triki. Mängimisel sa kasutad oma loovust ja see aitab sul leida uut inspiratsiooni.

2. Ela üks päev ilma arvutita. Võid vaadata telekat, minna jalutama, kohtuda sõpradega, teha perele süüa või võtta ette väiksem autoreis.

3. Korista. Kui toa koristamisest jääb väheks, siis võta ette korralik arvuti suurpuhastus – korrasta kaustu ja faile ning kustuta ebaolulist või vananenud infot.

4. Tee midagi sinu jaoks ebatüüpilist. Kui vihkad jazzi, siis kuula seda. Mine muuseumisse või kalale, või loe hoopis lehest igat artiklit. Inspitatsioon võib tulla sealt, kust seda üldse oodata ei oska.

5. Mine kohvikusse ja jälgi teisi inimesi. Osta endale kohvi või tee ja lihtsalt istu ning jälgi inimesi. Mõnikord võid saada häid ideid kui avastad huvitavaid inimesi enda ümber.

6. Räägi teiste loovate inimestega. Kogemuste vahetamine teiste loovate inimestega võib olla vägagi kasulik. Need inimesed saavad aru sinu probleemidest. Samuti võib neil olla häid ideid või kasulikke soovitusi.

7. Aita kedagi… tasuta. Teiste aitamine võib olla inspireeriv. Ja lisaks võid teha kedagi õnnelikuks. Heaks võimaluseks on Õnnepanga kasutamine.

8. Proovi mõnda uut toitu. Paljud inimesed jäävad kinni rutiinidesse ja see võib pikema aja peale mõjuda loovusele kahjulikult. Otsi uusi retsepte ja proovi midagi täiesti erinevat.

9. Tee pilte. Sa ei pea olema fotograaf ja sul ei pea olema hirmkallist kaamerat, et pilte teha. Lihtsalt käi ringi ja tee pilte asjadest, mis sind inspireerivad. Piltide tegemine õpetab maailma vaatama teise nurga alt.

10. Küsi tagasisidet võhivõõrastelt. Kui vajad ausat tagasisidet, siis küsi seda võhivõõrastelt. Parimaks võimaluseks on erinevates foorumites osalemine. Seal võid tutvuda ka inimestega, kellega sul on ühised huvid.

Allikas

Tutvu ka 1. ja 2. osaga!

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Loovus, Nõuanded

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s