„Võimatu“ on vaid üks sõna paljude seas

Enamus inimesi on mingil ajahetkel oma elus unistanud kuulsaks, edukaks, õnnelikuks või rikkaks saamisest.  Kahjuks jäävad kõrgelennulised unistused sageli vaid tolmu koguma ja ’paremaid aegu’ ootama. Eneseteostamise teekonna põnevate keerdkäikude kogemise asemel takerdutakse igapäevarutiini ning raisatakse oma energiat pseudosuhete, -elu ja –eksisteerimise peale. Tegelikult võiks elus olla palju rohkem elu ja energiat, kui inimene vaid püüdleks ’kõrgemale ja kaugemale’.

Kõige levinum takistus eesmärkide seadmisel on kinnijäämine sõnasse ’võimatu’. Enamus inimesi takerdub mõtetesse nagu ’ma ei suuda’, ’ma ei oska’, ’see on liiga raske’, ’see on võimatu’, ’keegi ei suuda seda’. Kui kõik inimesed niimoodi mõtleksid, ei oleks maailmas ühtegi leiutist ega ühtegi inimese poolt sooritatud innovaatilist läbimurret.

Võtame näiteks kimalase. Teadlased olid pahviks löödud, kui avastasid, et teoreetiliselt on võimatu sellel putukal lennata. Kahjuks või õnneks ei ole seda keegi kimalasele öelnud ja tema muudkui lendab. Enese piiramine kahtluste ja negatiivse häälestumisega on barjäär ’võimatu unistuse’ täideviimisel. Teisest küljest, kui püüdled unistuse poole ilma selge eesmärgita, võid leida ennast klammerdumas võimatu unistuse külge, mis omakorda saab takistuseks edasiliikumisel.

Seega on oluline iseendale sõnastada oma eesmärgid. Näiteks võib paberile kirja panna ühte veergu need eesmärgid, mille teostamise võimekuses ollakse kindel. Teise veergu võib kirjutada eesmärgid, mille teostamiseks isiklikke ressursse ei nähta. Järjepidevalt püüeldes ja täites esimese veeru eesmärke võib saabuda hetk, kus teise veergu üles tähendatud ei tundugi enam nii võimatuna.

Thomas Edison on kunagi öelnud, et geniaalsus on 1 protsent inspiratsiooni ja 99 protsenti ränka tööd. Vaid suurtele mõtetele lootma jäädes enamasti oma eesmärke ei saavutata. Julgust unistamiseks ja teadlikkust vältimaks takerdumist iseenda loodud piirangute võrku!
Allikas

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Eesmärgid, Loovus, Nõuanded, Psühholoogiline abi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s