Ettevõtluse alustamisega seotud müüdid

1. Raha tegemiseks on vaja raha.

Selles on vaid veidi tõtt, sest ühtegi ettevõtet pole võimalik luua ilma rahata. Samas sõltub see väga palju ettevõtluse tüübist. Nii näiteks nõuab restorani või baari käivitamine raha ruumide rendiks, sisustuse ja tehnika muretsemiseks ning personali palkamiseks. Samas on piisavalt ettevõtteid, mis ei vaja sugugi selliseid investeeringuid.

2. Ilma äriplaanita pole sul midagi teha.

Otse loomulikult on parem kui enne ettevõtlusega alustamist on olemas üleüldine strateegia – ülevaade klientidest ja toodetest/teenustest, mida pakud. Detailsed äriplaanid kipuvad olema keskendunud konkreetsele eesmärgile. Ettevõtluses aga pole mitte midagi kindlat, sh pole ka eesmärki, mis ei muutuks. Pigem tuleb jäigalt plaani järgimise asemel paindlikult reageerida igasugustele võimalustele, mis tekivad.

3. Vaja on SUURT ideed.

Liigagi palju raamatuid ja artikleid rõhutavad, et ilma suure ideeta ei õnnestu mitte midagi. Samas on ju piisavalt täiesti tavalisi ettevõtteid, mis pakuvad vaipade puhastamise teenust või toovad pitsat koju. Suurest ideest olulisem on alustada kiiresti ja efektiivselt. Samuti on oluline see, et rahuldatakse klientide vajadusi.

4. Võid delegeerida kõik ebameeldivad ülesanded teistele.

Tegelikult peab ettevõtja olema asjatundja igal alal, kes vähemalt üldjoontes teab, mida tuleks teha. Kuidas muidu on võimalik kontrollida, et delegeeritud töö korrektselt tehtud oleks? Arvestada tuleb ka, et oma ala eksperdid kallid ja nad ootavad, et nende tööd väärselt hinnataks. Ettevõtja peaks ootama kuni ta kasvab ja areneb ning alles siis palkama eksperdid.

5. Väikeettevõtjal läheb X aastat enne kui jõutakse kasumisse.

Sageli kuuleme hinnanguid, et alles 2-10 aasta pärast võib omanik ettevõttesse pandud raha välja võtma hakata. Tegelikkuses sõltub see ettevõttest endast. Restorani puhul, kus tuleb teha suuri investeeringuid, võib see nii olla. Samas on piisavalt ettevõtteid (nt. kodulehtede tegemine, konsultatsioonid), kus kasumlikuks võib saada ka 1 päevaga.

6. Mul on rohkem vabadust.

Vähemalt alguses ei ole ettevõtjal kohe kindlasti rohkem vabadust. Ettevõtjana olek nõuab pidevalt jäägitut tähelepanu. Aja jooksul hakkab ettevõtja nägema oma firmat kui osa endast ja mitte kui lihtsalt raha teenimise viisi.

7. Võin maksta endale sellist palka nagu ise soovin.

Kuigi edukas äri võimaldab üldjuhul suuremat sissetulekut kui kellegi teise heaks töötamine, ei ole sellegipoolest võimalik endale maksta sellist palka nagu ise soovitakse. Aru tuleb saada, et ettevõtte sissetulekud pole piiramatud.

8. Edu ettevõtluses nõuab julget riski võtmist.

Tegelikkuses näitavad uuringud, et ettevõtjad pigem tegelevad riskide juhtimisega kui riskide võtmisega. Edukad ettevõtjad kaitsevad end hoolikalt kõikide riskide eest, mis võivad ette tulla. Oluline on hinnata, milliseid riske võib ettevõtte juhtimisel ette tulla ja juba ette hoolitseda, et need ei takista ettevõtte toimimist.

Kirjutamisel kasutatud seda allikat.

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Eelarve, Eesmärgid, Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Raha, Töö- ja pereelu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s