Nimekiri ülesannetest tulevasele ettevõtjale

  1. Saa mitme ala asjatundjaks. Kui sa oled ettevõtjana mitmekülgne, siis saad olla tunduvalt paindlikum. Selleks, et oma äri edukaks muuta, pead teadma kuidas äri toimib, aga ka seda, kuidas kõik üksikud osad koos toimivad.
  2. Tea ja tunne arve – enda omi ja ka teiste omi. Sa pead teadma oma sihtturu suurust, konkurentide arvu, nende tulu ja kasumlikkust. Arvesta, et alustavate firmade kulud on tavaliselt 30-35% oodatust alati kõrgemad ja tulud alati väiksemad.
  3. Suhtu oma palgatöösse nagu ettevõtluse praktikasse. Täienda oma teadmisi selle kohta, mis töötab (ja ka selle kohta, mis ei tööta) ja õpi nii palju kui suudad müügi ja kasumi teenimise kohta.
  4. Tee erinevaid töid. Leia võimalus töötada selles valdkonnas, millises soovid ettevõtet rajada. Lisaks arvesta, et inimene, kes on töötanud erinevatel töökohtadel erinevates valdkondades, on palju suurema kogemustepagasiga kui see, kes vaid ühel töökohal on püsinud.
  5. Õpi müüma. Äris ei toimu midagi enne,  kui on tehtud müügitehing. Firma omaniku (juhina) oled sina see,  kes peab müügiprotsessi käima panema.
  6. Õpi reeglid selgeks. Sa ei suuda mängida hästi, kui ei tea reegleid. Seetõttu tee endale selgeks, kuidas ettevõtlusega alustada, milline on maksusüsteem ja millised on erinevad piirangud, mis on ettevõtlusega seotud.
  7. Õpi nendelt, kes on juba ettevõtjad.

Allikas

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Eelarve, Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Raha, Turundus ja müük

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s