Edu ja enesearendamine käivad käsikäes

Eduelamus isiklikus ja professionaalses elus on väga oluliseks teguriks rahulolu saavutamisel. Üheks eduka tegevuse vältimatuks komponendiks on enesearendamine. Järgnevalt on toodud mõningad mõtted toetuseks teel parema ja edukama mina poole.

  • Kõige suuremaks takistuseks  enesearendamisel ja edu saavutamisel on inimene ise. Loovust ja vabadust takistatakse mõtetega iseenda jõuetusest ja väärtusetusest. Suurimaks ankrukiviks on enda võrdlemine teistega. Ükski kaks inimest ei ole sarnased, seega ei ole mingit alust neid ka võrrelda. Kui siiski ilma võrdlemiseta ei saa, siis võiks võrrelda iseennast iseendaga . Vaadata seda, kuidas ja milline olin mõnda aega tagasi ja kuhu olen jõudnud nüüd.
  • Oluline on ennast aktsepteerida sellisena nagu oled. See sisaldab ka julgust endale ausalt otsa vaadata ja riskida enda nii positiivseid kui ka arendamist vajavaid omadusi tunnistada. Enda aktsepteerimisest saab alguse ka parem kontakt teiste inimestega, sest kuidas saab keegi teine sind aktsepteerida, kui sa ise seda ei tee?
  • Keskendu pigem sisemisele ilule ja arengule kui  välisele. Väline ilu on oluline vaid sedavõrd kui palju on vaja mugavaks enesetundeks. Sisemine tasakaal ja karismaatilisus määravad pikemas perspektiivis oluliselt rohkem kui väline ilu. Nii sisemist tasakaalu kui karismaatilisust on võimalik arendada ja õppida.
  • Kui sind ümbritsevad inimesed on stressis ja masendunud, siis aita neil leida lootust ja positiivsust. Ära lange ka ise musta masendusse koos nendega. Kaks masendunud inimest vaid võimendavad üksteise ängi, millest pole kasu kummalegi.
  • Hoia meeles, et maailm on avar õpperuum, mitte ebaõnnestumiste kamber. Kehva tulemuse järel õpi kogemusest ja liigu edasi. Leia aega enesearendamiseks ja ära pelga abi või nõuandeid küsida ja saada. Tarkus seisneb pigem oma puuduvate oskuste tunnistamises kui nende kramplikus varjamises.
  • Keskendu ühele valitud tegevusele korraga. Enesearendus on protsess, mis toimub „üks päev korraga“.
  • Enesearengu tulemusena saavutad sisemise tasakaalu, isiksusliku arengu ja lõpuks edu. Sellel teel arendad omavahel toetavaid omadusi nagu eneseusk, eneseteadlikkus ja enesest hoolimine.
  • Püstita sisutihedaid ja saavutatavaid eesmärke. Enesearendamine ei  muuda sind kellekski teiseks vaid muudab sind paremaks sinuks.
  • Iseenda jaoks väikesed ja tähtsusetud asjad või tegevused võivad kellegi teise jaoks tähendada väga palju. Lihtsad asjad nagu tervitamine või komplimendi tegemine võivad teise inimese päeva hoobilt paremaks muuta. Enamus inimesi ihkab olla märgatud ja hinnatud. Märgates ja hinnates ilu enda ümber ja teisi inimesi, muutume ilusaks ja oluliseks ka nendele.
  • Iseennast muutes ja enesearengu protsessi läbides ei ole vaja oodata, et kõik teised on samal teel. Maailm on täis erinevate väärtuste ja hoiakutega inimesi. Mida aktsepteerivam olla iseenda arvamusest erineva suhtes, seda kergem on oma teed läbida. Igaühe jaoks on oma tee ja oma tempo selle tee läbimiseks.

Tõlgitud ja täiendatud artikli algallikas.

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Eesmärgid, Nõuanded, Psühholoogiline abi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s