5 põhjust, miks alustavad ettevõtted ebaõnnestuvad

1) Puudub plaan. Inimesed alustavad ettevõtlusega erinevatel põhjustel – kes vihkab oma tööd, kes vajab lisaraha. Probleemiks on see, et liiga paljud inimesed ei mõtle, mida nad tahavad oma elult. Nad ei mõtle, milline oleks nende elu ettevõtjana; kui pikalt nad tuleksid toime 7 päeva nädalas töötades. Kõigepealt tuleb teha plaan enda jaoks, sest muidu on oht, et nad loovad äri, mis pole nende jaoks see õige.

2) Puudub võrgustik. Enne kui äri luua, tuleb ette valmistada turg – luua ja arendada ärialaseid ja isiklikke kontakte. Kui sa pole inimene, kes sõbruneb kiiresti või kui sa ei hoia vanade tuttavatega kontakti, siis pole ettevõtlus sinu jaoks. Sinu esimesed kliendid peaksid tulema su isiklikust võrgustikust. Inimesed teevad koostööd inimestega, kes neile meeldivad ja keda nad teavad. Keda tead sina? Ja veelgi olulisem – kes teab sind?

3) Puudub kitsas sihtturg. Paljud ettevõtjad müüvad kõigile, kellel nende arvates on raha. Loo enda ettevõtte jaoks kindel nišš. Palju kergem on teha turundusplaani kui sa tead täpselt, kellele soovid müüa, sest sa pead arvestama, et sul on piiratud ressursid (aeg ja raha).

4) Pole piisavalt raha säästetud. On kolm põhjust, miks tuleks raha säästa. Esmalt pead sa suutma ettevõtte algusaastatel end toita ja vajalikke majapidamiskulusid maksta. Teiseks pead sa finantseerima oma ettevõtet kuni see hakkab raha tagasi tooma. Kolmandaks tuleks luua nn. kriisifond, kust saaks raha võtta kui tekivad ootamatud kulud.

5) Puudub isiklik ja finantsdistsipliin. Kui sa ei suuda oma majapidamiskulusid ohjes hoida, siis on vähe tõenäoline, et saad oma ettevõttega hakkama. Kõik ärialased otsused tuleb teha finantsolukorrale vastavalt. Sama kehtib ka su töödistsipliini suhtes: Mitu tundi päevas teed tööd? Palju pühendad aega müügile?

Kui suudad ennetada neid probleeme, siis on sul lootust, et alustad elujõulise ja kasumliku ettevõtlusega.

Allikas

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Eelarve, Eesmärgid, Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Raha, Turundus ja müük

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s