Nõuandeid ettevõtjale – ressursid

  1. Alustav firma võtab praktiliselt kogu su aja.
  2. Kõik võtab kauem kui oled algselt arvestanud. Mõnikord lausa 2-3 korda kauem. Tihtilugu jäävad asjad seisma mõne ametiasutuse taha. Firma üles töötamine võib võtta 3-5 aastat, mõnikord ka kauem.
  3. Testi ja mõõda oma tulemusi. Sa ei saa teha oma strateegiates enne muudatusi kui sa ei mõõda neid. Näiteks, kui tahad, et klientide arv tõuseks, siis kirjuta iga päev seinale nende arv. Peatselt näed, millised tegevused viivad nende arvu tõusuni ja millised languseni.
  4. Väldi ajaröövleid. Kõige hulemad neist on palgatöö ja kasumlikud kõrvalprojektid.
  5. Finantsplaane tehes arvesta alati kulusid suuremana ja tulusid väiksemana. See ei tähenda, et su kulud ei võiks olla väiksemad ja tulud suuremad.
  6. Teeni ruttu raha! Ettevõtte käigus hoidmine sõltub alati rahast, seetõttu pead leidma võimaluse kiiresti raha teenida. Teenuste puhul on võimalik küsida teatud summa ulatuses ettemaksu. Võid ka luua korduvaid teenuseid või tooteid ning nende eest igakuiselt tasu küsida.
  7. Hoia oma kulud madalad. Suurest käibest pole kasu kui su kulud on suuremad kui tulud. Osta alati hulgi, mööbli ostmisel osta kasutatud mööblit, kauple tarnijatega hinda alla.
  8. Ära paku allahindlusi, paku hoopis lisaväärtust. Hoia oma hinnapoliitika kindel, suurenda käivet ja tulusid pigem odavate või tasuta lisateenuste/toodete abil.
  9. Arvesta, et uued teadmised tähendab suuremat teenistust. Sa pead pidevalt õppima ja end täiendama müügi ja turunduse vallas ning arendama end erialaselt. Sa pead otsustama kus on mõistlikum end täiendada ja kus ekspert appi palgata.

Nõuanded leitud siitsiitsiit ja siit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Eelarve, Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Raha

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s