Nõuandeid alustavale ettevõtjale – müük ja turundus

  1. Stardi kiiresti. Selleks alusta mingi väiksema asjaga (tootega, teenusega).
  2. Alusta teenuse pakkumise või toote müügiga kiiresti. Kiiresti alustamine on oluline tehtud vigade või tegemata asjade leidmiseks. Mida kiiremini sa need leiad, seda vähem sul läheb aega (raha) raisku.
  3. Keskendu peaasjalikult müügile ja turundusele. Ettevõtluses ei toimu midagi kuni ei tehta müüki. Seetõttu alusta müügiga juba siis kui su toode (või teenus) pole veel täiuslik, sest sa jõuad alati seda täiendada. Ilma müügita aga ei pruugi tulla ka täiuslikku toodet.
  4. Ära karda konkurentsi. Oluline on mitte niivõrd idee kuivõrd teostus ja turule minek. Reklaamist ei piisa – kliendid peavad ka rahul olema.
  5. Paista silma. Vahet pole, millega sa tegeled – turul on palju sarnaseid firmasid. Selleks, et olla edukas, pead leidma midagi, mis teeb sind erinevaks. See võib olla su lugu, ligipääsetavus, lisandväärtus vms. Mis iganes see ka ei oleks – leia see ja siis turunda!
  6. Loo endale lugu. Meile meeldivad lood ja me pidevalt otsime selliseid. Loo endale lugu, mis esindab su toodet, mis on realistlik ja kaasa elatav. Kliendid väärtustavad firma ausat nime rohkem kui firma poolt pakutavat toodet.

Nõuanded leitud siitsiitsiit ja siit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Turundus ja müük

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s