Nõuandeid alustavale ettevõtjale – müük ja turundus

  1. Stardi kiiresti. Selleks alusta mingi väiksema asjaga (tootega, teenusega).
  2. Alusta teenuse pakkumise või toote müügiga kiiresti. Kiiresti alustamine on oluline tehtud vigade või tegemata asjade leidmiseks. Mida kiiremini sa need leiad, seda vähem sul läheb aega (raha) raisku.
  3. Keskendu peaasjalikult müügile ja turundusele. Ettevõtluses ei toimu midagi kuni ei tehta müüki. Seetõttu alusta müügiga juba siis kui su toode (või teenus) pole veel täiuslik, sest sa jõuad alati seda täiendada. Ilma müügita aga ei pruugi tulla ka täiuslikku toodet.
  4. Ära karda konkurentsi. Oluline on mitte niivõrd idee kuivõrd teostus ja turule minek. Reklaamist ei piisa – kliendid peavad ka rahul olema.
  5. Paista silma. Vahet pole, millega sa tegeled – turul on palju sarnaseid firmasid. Selleks, et olla edukas, pead leidma midagi, mis teeb sind erinevaks. See võib olla su lugu, ligipääsetavus, lisandväärtus vms. Mis iganes see ka ei oleks – leia see ja siis turunda!
  6. Loo endale lugu. Meile meeldivad lood ja me pidevalt otsime selliseid. Loo endale lugu, mis esindab su toodet, mis on realistlik ja kaasa elatav. Kliendid väärtustavad firma ausat nime rohkem kui firma poolt pakutavat toodet.

Nõuanded leitud siitsiitsiit ja siit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Turundus ja müük

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s