Donald Trumpi 7 edu valemit

1. Keskendu hetkele
„Ma üritan õppida minevikust, kuid ma kavandan tulevikku keskendudes täielikult käesolevale hetkele.“
Kuna eilne on minevik ja homset veel ei ole, siis saab edu suunas liikuda vaid käesolevas hetkes. Seetõttu suuna kogu oma energia sellele, et teha olemasolev hetk nii produktiivseks kui võimalik. Kui sa seda ei tee, siis leiad, et su minevik kordab end tulevikus.

2. Jätka ebaõnnestumisi
„Mõnikord lahingut kaotades leiad uue võimaluse sõja võitmiseks.“
Ära kunagi karda kaotust. Kaotus on tee edule. Kui sul alguses asjad ei õnnestu, siis… on see täiesti ootuspärane. Eduni jõudmine võtab aega ja see nõuab ebaõnnestumisi, sest vaid läbi ebaõnnestumiste leiad sa viisi kuidas õnnestuda. Ära karda ebaõnnestumisi, karda pigem seda, et sa pole endast kõike andnud.

3. Mõtle suurelt
„Nii kaua kui sa üldse mõtled, mõtle suurelt.“
Suurelt mõtlemine ei võta rohkem aega kui väikselt mõtlemine. Plaani oma ellu suuri asju, sest tipus on alati ruumi sellele, kes tahab mõelda suurelt. Jäta „väikselt“ mõtlemine nendele, kes soovivad vähe saavutada. Edu algab kui mõtled suurelt.

4. Tee, mida armastad
„Kui soovid tasakaalustada oma tööd ja hobisid, siis lõpeta see. Selle asemel tee oma töö enda jaoks meeldivamaks.“
Nägin hiljuti suurt reklaami, kus oli kirjas: „Elu on liiga lühike, et süüa kaerahelbeputru.“ Ei oska selle kohta midagi öelda, aga ma tean, et elu on liiga lühike, et teha tööd, mida sa põlgad. Donald Trump on öelnud: „Ma ei tee kokkuleppeid raha pärast. Mul on piisavalt, palju rohkem kui vajan. Ma teen seda, et teha seda.“ Mida iganes sa ka ei tee, pead sa seda tegema, et seda teha. Sest sul on edu vaid siis kui teed mida armastad.

5. Ole positiivne
„Võitjad eristab kaotajatest see, kuidas inimene reageerib igale uuele saatuselöögile.“
Miski pole püsivam kui „muutus“ ise, See, mis aitas kedagi teist, ei pruugi sinu puhul aidata. Ja see, mis eristab võitjaid kaotajatest, on see, et võitjad reageerivad positiivselt ootamatutele väljakutsetele. Võitjad ronivad üle ka sellistest tõketest, mis takistavad teisi.

6. Kirg on jõud
„Ilma kireta pole sul energiat. Ilma energiata pole sul midagi.“
Edu põhiline koostisaine on energia. Pole võimalik midagi suurt saavutada kui sul pole küllaldaselt energiat. Energia tuleb aga kirest. Seetõttu jälgi alati oma kirge ja sul on piisavalt energiat, et ellu viia oma unistusi.

7. Kogemus on hindamatu
„Kogemus on mulle õpetanud mitmeidki asju. Esiteks tuleb usaldada oma sisetunnet, ükskõik kui hästi midagi paberile pole pandud. Teiseks tasub tegeleda sellega, mida sa tead. Ja kolmandaks on mõnikord parimad investeeringud need, mida sa ei tee.“
Sa vajad kogemust, sest on asju, mida pole võimalik muud moodi õppida kui vaid kogemuse kaudu. Ära kunagi alahinda vajadust ise tööd teha. Kogemusega saad ka hindamatud õppetunnid, mis viivad sind eduni.

Allikas

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Eesmärgid, Ettevõtluse arendamine, Nõuanded

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s