Uued ajad, uued ametid

Mõni aeg tagasi sattusin tööpakkumisele, mille sisu esialgu arusaamatuks jäi.  Nimelt pakuti lisateenistust inimesele, kes oleks valmis välja otsima tõsiselt võetava töökoha. Järgnes „tööpakkuja“  oskuste ja töökogemuste üksikasjalik kirjeldus.  Välja pakuti kindel komisjonitasu igakuiste maksete näol 6 kuu jooksul tööle asumise hetkest alates.

Töövahendus on tööotsijale teadupärast tasuta teenus Euroopa Liidu maades ja selle teenuse eest inimestelt tasu võtmine on ühiskonnas on ikka ja jälle sarjamist leidnud. Nüüd aga oli töö pakkuja ise valmis teenustasu maksma inimesele, kes teda aitaks tööle.

Elu on elu ja turg on turg. Töökoha hankimisest on saamas äri. Töötukassa, eneseabikursused, infoportaalid kokku ei suuda tagada inimesele tööle saamist, seega on tekkinud vajadus professionaalse tööleaitaja (ehk õigem oleks öelda müügimehe) järele.  Trendi jätkudes võib öelda, et töökohta ei pruugi saada enam parem töömees vaid see, kellel on seljataga parem agent.  Ja tegelikult, kas kõiges selles ongi midagi üllatavat, muusikamaailmas näib see toimivat ammugi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Tööhõive, Tööotsing, Töötud

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s