Uued ajad, uued ametid

Mõni aeg tagasi sattusin tööpakkumisele, mille sisu esialgu arusaamatuks jäi.  Nimelt pakuti lisateenistust inimesele, kes oleks valmis välja otsima tõsiselt võetava töökoha. Järgnes „tööpakkuja“  oskuste ja töökogemuste üksikasjalik kirjeldus.  Välja pakuti kindel komisjonitasu igakuiste maksete näol 6 kuu jooksul tööle asumise hetkest alates.

Töövahendus on tööotsijale teadupärast tasuta teenus Euroopa Liidu maades ja selle teenuse eest inimestelt tasu võtmine on ühiskonnas on ikka ja jälle sarjamist leidnud. Nüüd aga oli töö pakkuja ise valmis teenustasu maksma inimesele, kes teda aitaks tööle.

Elu on elu ja turg on turg. Töökoha hankimisest on saamas äri. Töötukassa, eneseabikursused, infoportaalid kokku ei suuda tagada inimesele tööle saamist, seega on tekkinud vajadus professionaalse tööleaitaja (ehk õigem oleks öelda müügimehe) järele.  Trendi jätkudes võib öelda, et töökohta ei pruugi saada enam parem töömees vaid see, kellel on seljataga parem agent.  Ja tegelikult, kas kõiges selles ongi midagi üllatavat, muusikamaailmas näib see toimivat ammugi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Tööhõive, Tööotsing, Töötud

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s