Korduvad küsimused ettevõtlusteemal, osa 2 *

K: Aga mida teha kui pole raha?

V: Raha olemasolu pole üldsegi nii oluline. Sa ei vaja kontorit, töötajaid, tipp-tasemel kodulehte või juristi. Sa vajad vaid veidi raha, et testida oma ideed. Teeni raha, siis alles kuluta!!

K: Kas inimesed tahavad seda, mida mul on plaan müüa?

V: See on õige küsimus. Kui minu arvates inimesed vajavad seda, mida ma müün, aga nad ei taha seda, siis pole mõtet pingutada. Kuna inimesed juhinduvad ostmisel emotsioonidest, siis ostavad nad seda, mida nad tahavad, mitte seda, mida nad vajavad.

K: Kust ma saaksin abi?

V: Ümbritse end alati tarkade inimestega, kes teavad tohkem kui Sina. Inimesed aitavad ikka neid, kes teevad alles esimesi samme ettevõtluses. Ära karda küsida! Selline tarkadelt inimestelt abi palumine võib säästa nii Su aega kui ka raha.

K: Millele ma peaksin ettevõtluses keskenduma?

V: Turundustegevus peaks alati ületama 60% Sinu ajast, müügile peaksid pühenduma 30% ajast ja 10% jääb planeerimisele ning teistele administratiivsetele ülesannetele.

K: Kus ma peaksin kulutama oma reklaamiraha?

V: Ära kuluta raha reklaamile kui oled alles ettevõtlusega alustanud. Enne raha kulutamist kaalu tasuta variante: internetipõhine sotsiaalne meedia (Facebook, blogimine, Twitter, Orkut), loengute pidamine, koostöövõrgustikud (ettevõtluspõhised või piirkondlikud), e-posti kaudu saadetavad uudiskirjad, artiklite kirjutamine, õpetamine jms.

K: Kas me müüme õigesti? Õigeid tooteid ja teenuseid? Õiges vormis, õigel ajal, õigete kanalite kaudu? Õigele klientuurile? Õige hinnaga? Kas me oleme usaldusväärsed ja usutavad?

V: Kliendid annavad sellele vastuse. Pead neilt uurima seda turu-uuringute ja küsitluste abil enne uute toodete või teenuste müüki panekut.

* Korduvate Küsimuste puhul ei ole tegu eestimaiste küsijatega. Siit leitud küsimused/vastused on kohandatud Eesti oludele.

Loe ka osa 1

Advertisements

1 kommentaar

Filed under Eelarve, Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Raha

One response to “Korduvad küsimused ettevõtlusteemal, osa 2 *

  1. Pingback: Korduvad küsimused ettevõtlusteemal, osa 3 * « Tugi.ee blogi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s