Korduvad küsimused ettevõtlusteemal *

K: Kas ma vajan logot kui alles alustan?

V: Ei. Kuid selleks, et esimesi kliente kiiremini saada, tuleks teha visiitkaardid, koduleht ja teised kliendile mõeldud materjalid värvi ning tekstitüübiga. Miks? Sest me kipume ju ka raamatuid valima vaid kaante järgi. Seepärast on alles ettevõtlusega alustanud inimese jaoks oluline see kuidas ta end kliendile presenteerib.

K: Aga kui ma ebaõnnestun?

V: Igaühel on ebaõnnestumisi. Isegi kõige edukamatel ettevõtjatel. Edukat ettevõtjat eristab tavalisest see, et nemad ennetavad ebaõnnestumisi, õpivad neist ja liiguvad edasi.

K: Kas tasub pühenduda firma turundamisele?

V: Lihtsalt uste avamisest ei piisa. Ettevõtjad peavad suutma viia sõnumi oma toodete ja teenuste kohta potentsiaalsete klientideni. See aga tähendab aja ning raha investeerimist turundusele, reklaamile ning avalikele suhetele. Kõik see on vajalik, et arendada oma ettevõtet ning luua bränd (tutvu selle ja selle artikliga).

K: Kuidas hoida ettevõtlus ja pereelu tasakaalus?

V: See pole võimalik. Vähemalt mitte alguses. Igaüks, kes arvab, et ettevõtjaks olek ei nõua täielikku pühendumist, ebaõnnestub.

K: Kui palju läheb ettevõtluse alustamine maksma?

V: See sõltub alustatava ettevõtluse tüübist. Teenusepõhise ettevõtte puhul (nt. konsultatsioonid) võid alustada ettevõtlusega oma kodus väheste kuludega või lausa lisakuludeta.

K: Kes on ettevõtja?

V: Ettevõtja on inimene, kes ei karda planeerida ega ebaõnnestuda. Selleks, et olla edukas ettevõtja ja alustada ettevõtlusega, peab Sul olema mingi plaan. See võib olla detailne äriplaan, aga võib olla ka midagi lihtsamat. Ja siis pead Sa arvestama, et Su plaanid ei pruugi õnnestuda. Aga kui Sa kukud, siis pead Sa uuesti tõusma ja edasi liikuma.

* Korduvate Küsimuste puhul ei ole tegu eestimaiste küsijatega. Siit leitud küsimused/vastused on kohandatud Eesti oludele.

Advertisements

1 kommentaar

Filed under Eelarve, Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Raha, Töö- ja pereelu

One response to “Korduvad küsimused ettevõtlusteemal *

  1. Pingback: Korduvad küsimused ettevõtlusteemal, osa 2 * « Tugi.ee blogi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s