Kuidas tulla toime aastal 2010?

2010. aasta saatus on ikka veel ebaselge. Mõni majandusanalüütik ütleb, et kriis on läbi ja edasi läheb vaid ülesmäge, teine hoiatab, et tulemas on pikem mõõnaperiood.

Vaatamata üldisele majanduslikule olukorrale saame siiski ka ise palju teha.

1. Kuluta vähem. Leia võimalusi kulutuste kokku hoidmiseks. Otsi allahindlusi. Väldi nende toodete ja teenuste ostmist, mida sa tegelikult ei vaja. Osta kamba peale hulgi kui nii on odavam. Otsi vajalikke teenuseid, kus sama raha eest saad rohkem.

2. Teeni rohkem. Leia uusi võimalusi sissetulekute suurendamiseks. Müü enda jaoks ebaolulisi asju (kirbuturud, Kuldne Börs, Soov, osta.ee, eBay, kiire.ee, kasutatud.NET). Või tee uusi asju ja müü neid (laat.ee, Etsy).

3. Ole loominguline. Õpi mõtlema raamist väljas. Käi kirbuturgudel ja taaskasutuskeskustes. Ära viska katki läinud asju minema – paranda neid või tee neist midagi uut. Küpseta ise oma saiad ja leivad. Tee ise sünnipäevakingitused.

4. Suhtle inimestega. Suhtle erinevates inernetikeskkondades inimestega, kellega jagad ühiseid huvisid (Facebook, Orkut, Isetegija, Naisteka Foorum, Perekooli Foorum). Küsi nõu ja abi.

5. Ole paindlik. Ära pühendu vaid ühele tööandjale või konkreetsele elukohale. Kui tekivad uued võimalused, siis kaalu neid tõsiselt. Kui parema tuleviku kindlustamine nõuab töökoha või kogunisti elukoha vahetust, siis tee seda. Tänad end hiljem, et olid nii vapper.

Selleks, et tulla välja MASU-st on vaja positiivset ellusuhtumist ja pingutamist.

Ideid artikli jaoks saadud siit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Eelarve, Ettevõtluse arendamine, Nõuanded, Raha, Tööhõive

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s