Esmane visiitkaart tööle kandideerimisel

Kaasaegne tööotsing käib ka internetis. Interneti kaudu jõuab tööandjani suurem osa tööle kandideerimise dokumentidest. Leidnud sobiva töökuulutuse ja sellele vastates tuleks mõelda, et esmast muljet kandideerijast ei loo mitte viimase peal viimistletud CV, vaid e-aadress, millelt see teele saadetud on.

Mõned näited elust endast. Täiesti tõsiselt võetava firma müügimehe kohale kandideerib noormees, kelle e- aadress algab sõnaga „tropp“. Info senise töökogemuse kohta ei pääse enam mõjule, sest esmamulje juba mõjub. Igaüks võiks testida, missugused assotsiatsioonid tekivad sõnadega: „rambo“, „supermen“, „stroh“ ja nende meiliaadresside omanikega?

Üsna vähe jätavad fantaasiale ruumi meiliaadressid, mis algavad sõnadega „musimemm“, „kissme“, „kiisumiisu“, „tiiger“, „tibuke“. Kuid isegi tavalisse supermarketisse müüjaid valides eeldab tööandja, et tööleasuja on eeskätt oma ala spetsialist, mitte seksikas kiisu, kes vormiriiete alt oma seksikat aluspesu demonstreerib ja kassas istudes meesklientidele ühemõttelisi vihjeid teeb.

Kindlasti on maailmas olemas töökohti, millele lähemale jõudmiseks aitab kaasa omapärane, väljakutsuv, fantaasiarikas või seksikas e-posti aadress. Aga tavaelus on kindlam jääda klassika juurde. Klassikaline e-aadress koosneb selle omaniku ees- ja/või perekonnanimest, ka nime lühendatud variandist, talunimest, firmanimest ning vajadusel võib lisada numbreid.

Parafraseerides vanarahva ütlust , et heal lapsel mitu nime, siis võib öelda, et tublil tööotsijal on samuti mitu e-posti aadressi: üks sõpradele, teine tööandjatele.

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Nõuanded, Tööhõive, Tööotsing, Töötud

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s